Jak stworzyć komfortową przestrzeń do spania dla swojego dziecka?

Dziecko potrzebuje spokojnego i wygodnego miejsca do spania. Nie wystarczy mu cichy pokój, w którym ułożymy je do nocnego snu lub popołudniowego wypoczynku. Potrzebne jest jeszcze miłe przytulne łóżeczko, które pozwoli maluszkowi spokojnie zasnąć. Odpowiednia wygodna piżamka i lekkie ciepłe okrycie to również pożądane akcesoria.

Wygodne łóżeczko, czyli jakie?

Małe dziecko będzie mogło bezpiecznie spać w łóżeczku, które jest otoczone prętami. Dzięki temu nie wypadnie podczas przekręcania się z boku na bok. Do tego maluszek musi mieć wygodne materace Kraków, które mają odpowiednią twardość, dopasowaną dla noworodka lub niemowlęcia, czy starszego dziecka. Układając noworodka lub niemowlę do łóżeczka, nie dajemy mu poduszki, gdyż mogłoby się w niej udusić. Sam materac wystarczy. Do wyboru mamy materace z wypełnieniem piankowym, kokosowym, lateksowym. Obszyte są miękką antyalergiczną tkaniną, którą można zdejmować do prania.

Nakrywamy dziecko kocykiem lub postarać się o kołdry Kraków, które mają miękkie wypełnienie z gęsiego puchu. Są lekkie i ciepłe z odpowiednią cyrkulacją powietrza. Dziecko pod taką kołdrą ani nie zmarznie, ani się nie przegrzeje. Wypełnienie z puchu nie zbryla się, stanowi lekką delikatną warstwę. W zależności od stopnia wypełnienia kołdry puchem, mamy wersję letnią, zimową i uniwersalną (całoroczną). Zimowa kołdra jest najcieplejsza i możemy pozwolić maluszkowi opatulonemu nią spać przy otwartym oknie. Oczywiście, dziecko musi mieć założoną czapeczkę i piżamkę z długim rękawem. Powinniśmy też, podczas otwartego okna, czuwać przy śpiącej naszej pociesze i pilnować, by się nie odkopała.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


jeden + 13 =