Jak skutecznie reklamować firmę na targach?

Wybierasz się na targi jako reprezentant Twojej firmy? Nie masz pomysłu, jak skutecznie reklamować się na tego typu imprezie? Przedstawiamy kilka sposobów na reklamę, dzięki którym zdobędziesz nowych klientów.

Po pierwsze: Przygotuj stoisko

Pamiętaj, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Dlatego zadbaj o to, by Twoje stoisko przykuwało wzrok. Wyróżnij się na tle konkurencji i zamiast zawieszania klasycznych plakatów za swoimi plecami albo samej karteczki z podpisem firmy, postaw na ściankę pop up, która jest bardzo nowoczesnym rozwiązaniem w branży reklamowej. Wrażenie dużego profesjonalizmu wzbudza także trybunka reklamowa, która wygląda jak mównica w studio telewizyjnym. Tyle tylko, że taka trybunka jest obklejona Twoim logiem. Pamiętaj, że to przekaz wizualny oddziałuje o wiele bardziej na psychikę klienta niż przekaz słowny. Dlatego dwa powyższe rozwiązania będą o wiele bardziej przykuwać uwagę klienta i łatwiej zapiszą mu się w pamięć niż napisy pozbawione grafik.

Po drugie: Zadbaj o gadżety

Grunt to szczegóły. Zadbaj więc o to, by Twój potencjalny klient, a podczas targów odwiedzający Twoje stoisko, wyrobił sobie o Tobie dobrą opinię. Zachęć go poprzez fajne gadżety reklamowe, które będą mu przypominać o Twojej firmie, takie jak notesy, kubki, długopisy, pendrive czy smycze reklamowe. Pamiętaj, by Twoje gadżety były funkcjonalne i mogły przydać się osobie obdarowanej w przyszłości. Nie zapomnij umieścić na gadżetach logo i nazwy Twojej firmy. To sprawi, że Twoja firma o wiele łatwiej zapadnie w pamięć odwiedzającemu Twoje stoisko.

Po trzecie: Uśmiechaj się

Nic tak nie przyciąga klientów niż pozytywnie nastawiony sprzedawca. Uśmiech i otwartość to klucz do zjednywania sobie sympatii innych ludzi. Nie bądź obojętny na potrzeby Twoich klientów i odpowiadaj na ich pytania, udzielaj wskazówek. W ten sposób zyskasz ich przychylność i aprobatę.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


5 × 3 =