Jak samemu zrobić logo na bawełnianą torbę?

Torebki z bawełny na zakupy to rzecz, którą każdy powinien mieć przy sobie, wychodząc do sklepu. Są lekkie, poręczne, ekologiczne i można je prać. Można taką torbę spersonalizować przez namalowanie na niej zabawnego rysunku czy napisu z ulubionym cytatem, który najlepiej odzwierciedli nasze zakupowe zwyczaje.

Z pomocą przyjdą ci farby. Istnieją specjalne, przeznaczone do ozdabiania tkanin, jednak jeśli nie masz takich pod ręką, użyj zwykłych akrylowych. Akrylowa farba po zaschnięciu tworzy estetyczny i niespieralny rysunek, więc z powodzeniem możesz zastosować ją do personalizacji swojej torby na zakupy.

Co będzie potrzebne?

  • Specjalny pędzel do szablonów, charakteryzujący się płasko ściętym włosiem;

  • Farby w wybranych kolorach;

  • Plastikowa koszulka na dokumenty. Koszulkę wkładamy do torby przed rozpoczęciem ozdabiania. Dlaczego? Farby przesiąkające przez tkaninę mogą nieestetycznie pobrudzić torbę z drugiej strony. Koszulka zabezpieczy nasz projekt przed plamami, a po wyschnięciu farb łatwo ją wyjąć.

  • Szablon z naszym wzorem. Tu możemy zastosować wzór kupiony w sklepie z artykułami kreatywnymi lub pokusić się o zrobienie własnego motywu. Jak zrobić szablon idealny do ozdobienia torby? W programie graficznym lub tekstowym przygotowujemy nasze logo. Możemy poszaleć z fontami, rysunkami, detalami – pamiętajmy jednak, że powinniśmy wybrać motyw, który będzie łatwo wyciąć. Nasz projekt drukujemy, wycinamy środki liter i obrazków.

  • Klej tymczasowy do rękodzieła. Praca z szablonami staje się przyjemnością, gdy pomagamy sobie klejem tymczasowym. Wystarczy spryskać nim lewą stronę naszego szablonu, poczekać chwilę, a następnie przyłożyć do ozdabianej powierzchni. Szablon przylgnie dokładnie do tkaniny, a klej zabezpieczy przed przesuwaniem się go i podciekaniem farby pod krawędzie wzoru.

Czas na malowanie. Nanosimy wybrane kolory farb na elementy naszego logo. Pozostawiamy na minimum godzinę, by projekt wysechł. Jeśli farby są już suche, delikatnie odrywamy szablon od tkaniny, wyjmujemy koszulkę na dokumenty z wnętrza torby. Ciesząc się z oryginalnej torby z logo, możemy biec na zakupy.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


trzynaście + sześć =