Jak radzić sobie z problemem nietrzymania moczu?

Każdy niezależny od naszej woli epizod, podczas którego dochodzi do wycieku uryny klasyfikuje się, jako nietrzymanie moczu. Inkontynencja, bo taka jest jej medyczna nazwa, jest problemem coraz częściej obecnym w naszym społeczeństwie. Szacuje się, że w Polsce choruje na nią ponad 2 mln osób. Liczba ta może być zaniżona ze względu na wstydliwy charakter tej przypadłości. Częściej chorują na nią kobiety niż mężczyźni. Warto podkreślić, że nie ma jednej przyczyny, która byłaby powodem nietrzymania moczu.

Produkty higieniczne pomocne przy problemach z nietrzymaniem moczu

Osoby zmagające się z nietrzymaniem moczu często wycofują się z życia towarzyskiego. Jest to dla nich wstydliwy problem, przez który nie mogą prowadzić bytu na satysfakcjonującym poziomie. Nieprzyjemny amoniakowy zapach czy mokre plamy mogą stać się prawdziwą zmorą. Na szczęście coraz więcej producentów decyduje się na oferowanie produktów, które pomagają normalnie funkcjonować osobom cierpiącym na tę chorobę. Dobrze sprawdzają się wkładki anatomiczne (podpaski). Dzięki swojemu niewielkiemu rozmiarowi pozwalają czuć się swobodnie. Ich chłonna struktura zapewnia komfort na długi czas. Wkładki anatomiczne dostępne są dla wszystkich: zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Duży wybór tego typu produktów można znaleźć na stronie: https://www.oddychasz.pl/. Co istotne, sklep umożliwia zakup z refundacją NFZ.

Ćwiczenia mięśni odpowiedzialnych za trzymanie moczu

Oprócz stosowania odpowiednich produktów higienicznych, zaleca się również włączenie do codziennej rutyny ćwiczeń mięśni odpowiedzialnych za mikcję. W pierwszej kolejności powinno się zadbać o regularny trening pęcherza. Polega on na oddawaniu moczu w coraz większych odstępach czasowych. Dobrze jest również wzmocnić mięśnie dna miednicy, które mają ogromny wpływ na prawidłowe działanie układu moczowego. Kiedy są osłabione, mogą powodować wysiłkowe nietrzymanie moczu. Ćwiczenia wzmacniające polegają na powtarzaniu kurczenia i rozluźniania tych mięśni. Pozwala to na stopniowe odbudowanie kontroli oraz zwiększenie komfortu życia.

 

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


20 − jedenaście =