Jak radzić sobie z obfitym okresem?

Większość kobiet każdego miesiąca cierpi na różne dolegliwości związane z menstruacją. Jedną z nich są obfite krwawienia, mogące stać się bezpośrednią przyczyną anemii, a nawet poważniejszych chorób. W związku z tym warto wówczas zwrócić się o pomoc do dobrego ginekologa, który z pewnością zaproponuje skuteczną metodę radzenia sobie z tym poważnym problemem. Oczywiście nie można też zapomnieć o stosowaniu odpowiednich środków higienicznych, takich jak choćby wielorazowe podpaski ekologiczne

Farmakologiczne i domowe sposoby radzenia sobie z krwawieniem

Obfita miesiączka to bardzo poważny problem, ponieważ może sygnalizować różne groźne schorzenia – np. rozwijającą się infekcję, chorobę tarczycy, mięśniaka macicy, raka jajnika czy zaburzenia krzepliwości krwi. W pierwszej kolejności warto zadbać o zachowanie najważniejszych zasad dotyczących higieny. Zaleca się przede wszystkim stosowanie ekologicznych podpasek (wykonanych z naturalnego materiału, zapewniającego dużą chłonność, a jednocześnie delikatność) oraz kubeczków menstruacyjnych, które po umieszczeniu w pochwie skutecznie zbierają krew i inne wydzieliny. Produkty te są dostępne np. na https://gentleday.pl/produkty/kubeczki-menstruacyjne.

Ponadto należy udać się do lekarza w celu przypisania leków hormonalnych w postaci tabletek, specjalnych plastrów albo pierścienia. Duże znaczenie ma również stosowanie się do konkretnych zasad. Nie zaleca się np. brania długich i ciepłych kąpieli (naczynia krwionośne pod wpływem ciepła rozszerzają się, co powoduje nasilenie krwawienia), używania termoforu czy podejmowania dużego wysiłku ruchowego. Poza tym trzeba zrezygnować z niektórych leków, takich jak choćby kwas acetylosalicylowy oraz wszelkie preparaty przeczyszczające. Aby uśmierzyć ból, bierzmy jedynie ibuprofen, ewentualnie paracetamol.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


szesnaście − trzynaście =