Jak przygotować się do rozwodu?

Zawarcie małżeństwa to zdecydowanie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu wielu ludzi. Niestety sformalizowanie związku nie zawsze daje gwarancję powodzenia i odnalezienia wspólnego szczęścia, dlatego niejednokrotnie wiele par, nawet tych żyjących ze sobą przez długie lata, decyduje się na rozwód. Powody takich decyzji mogą być różne –  od błahych spraw związanych z życiem codziennym, aż po poważne przewinienia ze strony współmałżonka, takie jak chociażby zdrada. Bez względu na to, co stanowi przyczynę rozwodu, zawsze należy się do niego odpowiednio przygotować. O czym trzeba pamiętać przed rozwodem?

O jakie kwestie należy zadbać przed rozwodem?

Chcąc rozwodu jako małżonek lub małżonka, trzeba przede wszystkim ustalić faktyczną przyczynę rozpadu formalnego związku. Może to mieć kluczowe znaczenie dla sądu, który będzie orzekał o ewentualnej winie jednej ze stron. Mając dowody świadczące przeciwko współmałżonkowi, warto je dokładnie opisać, a także pozyskać świadków, o ile takie osoby znajdą się wśród przyjaciół lub członków rodziny. Oczywiście nie zawsze musi to być konieczne. W przypadku chęci załatwienia sprawy polubownie niezbędne będzie jedynie zgromadzenie stosownych dokumentów i ustalenie wspólnej wersji wydarzeń. Jeżeli chodzi o samą dokumentację, to potrzebny będzie rzecz jasna pozew rozwodowy. Jego sporządzenie najlepiej zlecić profesjonalnym adwokatom, którzy służą też poradami prawnymi. Zamierzając złożyć pozew rozwodowy Katowice są jednym z miast, gdzie warto szukać właściwych kancelarii, które w tym pomogą.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


9 + piętnaście =