Jak przygotować rower do bezpiecznej jazdy?

Bezpieczeństwo na drodze, jest bardzo ważnym aspektem kiedy jeździsz na rowerze, spacerujesz lub w innej formie jesteś uczestnikiem ruchu drogowego. Kierowcy samochodów powinni widzieć cię z daleka, aby móc wcześniej zareagować i stworzyć komfortowe warunki do manewru wymijania. Jak zatem przygotować rower do bezpiecznej jazdy?

Jakie lampki do roweru wybrać?

Oświetlenie to jedna z podstawowych rzeczy, jaka powinna znaleźć się w wyposażeniu roweru. Zwróć uwagę, aby lampka rowerowa przednia, przymocowana była na odpowiedniej wysokości i dawała światło, które będzie intensywne, a dodatkowo oświetli drogę przed tobą. Żarówki najczęściej zawierają światło w białych barwach. Zasilane bateriami lub na dynamo. Tylne światło w rowerze, jest w barwie czerwonej. Najczęściej samemu można ustawić czy będzie ono migające, będzie świecić stale. Jeżeli często jesteś na trasie rowerowej po zmroku, warto dodatkowo ubrać kamizelkę odblaskową, która z pewnością zwiększy twoją widoczność. Każdy rower fabrycznie posiada lampki odblaskowe. Bezpieczeństwo podczas aktywności fizycznej jest niezwykle istotne. Nigdy nie wiesz, kogo spotkasz na swojej drodze, dlatego warto zrobić wszystko, aby już z daleka kierowcy mogli cię zauważyć.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


pięć × 4 =