Jak przygotować idealne cappuccino

Wspaniałe połączenie kawy i mleka to dla wielu osób numer jeden wśród kaw. Aby przygotować idealne cappuccino, należy przede wszystkim pamiętać, że jego podstawą jest zwyczajne espresso. W związku z tym trzeba zadbać o to, by było ono zaparzone z ziaren odpowiedniej, wysokiej jakości kawy, którą można kupić w sklepie internetowym np. https://ma-cafe.pl.

Jak sprawić, by filiżanka cappuccino smakowała jeszcze lepiej, niż zazwyczaj?

Po przygotowaniu idealnego espresso trzeba je jeszcze dobrze połączyć z mlekiem. Optymalne proporcje otrzymuje się, mieszając kawę, gorące mleko i spienione mleko w stosunku 1:1. Mleko musi być tłuste – 3,2% to minimum. Aby je spienić, należy skorzystać z ekspresu wyposażonego w dyszę z gorącym powietrzem. Powinno się je wlewać do kawy, a nie na odwrót. Robiąc to umiejętnie, na powierzchni napoju można utworzyć ciekawe dekoracyjne wzory, np. serce. Tak przyrządzone cappuccino z pewnością może stać się główną atrakcją spotkania ze znajomymi, czy też spokojnego, samotnego wieczoru.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dziewiętnaście + 1 =