Jak przygotować dom na przyjście kota?

Jeżeli nie miało się wcześniej kota, przygotowanie mieszkania na wprowadzenie się futrzaka może sprawić trochę kłopotu. Warto zaopatrzyć się w podstawowe rzeczy, takie jak miseczki na karmę i wodę, czy też kuwetę. Poza przedmiotami pozwalającymi zaspokoić podstawowe potrzeby fizjologiczne zwierzak potrzebuje też rozrywki, o czym nie powinno się zapominać.

Ochronić meble

Jeżeli kot nie będzie miał czegoś, na czym może stępić pazurki, zrobi to na ulubionej kanapie swojego właściciela, ewentualnie innym meblu. Drapak dla kota jest niezbędny, a najlepiej będzie zakupić wysoki, by futrzak wspinał się po nim, a nie biegał po blatach i regałach. Im więcej będzie miał dodatków, tuneli, przejść, czy innych wariacji, tym poświęci mu więcej uwagi, pozostawiając meble w spokoju. Do zabaw ze zwierzakiem można wykorzystywać rozmaite wędki, lasery, myszki, kuleczki – możliwości są ogromne. Najważniejsze, by futrzak się nie nudził, bo wtedy zacznie bawić się rzeczami, które niekoniecznie są do tego przeznaczone, a co za tym idzie, zniszczy je.

Zabierz mnie na spacer

Każdy wie, że kotów nie powinno się wypuszczać samopas, może wtedy stać się im krzywda. Jednakże nic nie stoi na przeszkodzie zabrać zwierzaka na spacer. Są to dość płochliwe stworzonka, reagujące impulsywnie na ruch oraz hałas, toteż warto zakupić dla bezpieczeństwa futrzaka smycz. Można to zrobić chociażby za pośrednictwem strony internetowej https://www.salonik-dla-pupila.eu/sklep/c/322/smycze. Dzięki temu kot nigdzie nie ucieknie, a zazna trochę rozrywki dzięki kontaktowi z przyrodą.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


1 + czternaście =