Jak przechowywać ubrania i buty na strychu?

Kiedy kończy się jakaś pora roku, zwykle chowamy ubrania i buty, z których korzystaliśmy do tej pory, aby w szafie zrobić miejsc na nowe lub bardziej dostosowane do pogody. Jednak przechowywanie dużej ilości przedmiotów może być kłopotliwe. Nawet jeśli mamy na to miejsce na strychu może być to uciążliwe. Dlatego warto zawczasu przygotować sobie choćby pudełka klapowe,  w które powkładamy niepotrzebne nam w tej chwili elementy. Chowając ubrania, które są za grube lub zbyt cienkie, aby je teraz nosić będziemy mieli więcej miejsca w szafach. Dobrze jest choć dwa razy do roku zrobić większe porządki i nie tylko wynieść niepotrzebną odzież, ale nawet oddać czy przeznaczyć do sprzedaży tę nienoszoną.

W co schować ubrania i buty?

Przechowywanie ubrań w pudełkach to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ w ten sposób chronimy je choćby przed kurzem. Po wyjęciu z pudła wystarczy je jedynie odświeżyć i wyprasować, aby nadal wyglądały dobrze. Ponadto same pudełka też nie zajmują dużo miejsca. Jeśli nie mamy strychu lub innego pomieszczenia, w którym można by je było postawić, można je ustawić po prostu pod łóżkiem lub ustawić z nich wieżę, stawiając je jedno na drugim. W ten sposób zajmą mało miejsca.

Zawsze po zakupie nowego obuwia warto zostawić sobie po nich kartony, w które można je schować, gdy zmieni się sezon. Jeśli jednak nie mamy takiego zwyczaju to możemy też kupić specjalne pudełka na buty, w których będziemy je przechowywać po sezonie. Oczywiście możemy buty też schować do większych kartonów i pogrupować wedle pory roku, na jaką są przeznaczone.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


17 + dziewiętnaście =