Jak prawidłowo wieszać firany i zasłony?

Ozdobienie okna poprzez firanki i zasłony

Przeprowadzając się do nowego domu, bądź chcąc zmienić dotychczasowy styl w swoim mieszkaniu, największym naszym oczekiwaniem i celem jest dopasowanie wszystkiego pod siebie. Mała cząstka dekoracji źle dobrana, jest niestety w stanie zawieść nasze zamierzenia. Warto dowiedzieć się zanim postanowimy po prostu zawiesić firanki i zasłony, bo dla wnętrza dekoracja okna jest niezwykle znacząca. W wielkim stopniu dobranie karnisza może oddziałać w przestrzeni pokojowej. Na szczęście w tym zakresie mamy wielki wybór i zapewne każdy dobierze coś dla siebie zgodnie z oczekiwaniami. Powieszenie firan i zasłon, również nie jest tak oczywiste, gdyż możemy zrobić to na kilka sposobów. Estetyczność i stylizacja zawsze jest na pierwszym miejscu!

Dobranie karnisza

Karnisze można dostać w różnych formach materiałów, na rynku wybór jest szeroko rozwinięty. Dostępny od metali po złota, proste jak również dekoracyjne zakończenia. Dobierając do naszego wnętrza, warto też zwrócić uwagę jak okno jest rozstawione. Powinniśmy wiedzieć czym się różni karnisz sufitowy i ścienny. Jeśli mamy ochotę powiesić jedynie firanki, lub zasłony warto wybrać karnisz pojedynczy. W przypadku chęci rozwieszenia obydwu motywów sprawdzi się karnisz podwójny. Warto dokładny opis zobaczyć na stronie https://strefafiran.pl/pl/blog/Jak-powiesic-firany-i-zaslony/31 informacje zawierają wszystkie szczegóły jakie powinniśmy wiedzieć, przed ozdobieniem wnętrza w tej formie.

Elegancja, styl – firany 

W przypadku gdy nie jesteśmy pewni czy będziemy chcieli wieszać zasłony i firanki razem, można również zdecydować się na zakup karnisza pojedynczego z podwójnymi wspornikami. W przypadku chęci załączenia dwóch materiałów jest możliwość dokupienia drugiej rury i żabek na tylni tor. Na tę opcję cudownie nadają się eleganckie firanki gipiurowe. Piękne marszczenia tej firany poprzez wszytą w nią taśmę dadzą naprawdę przepiękny efekt i klasę dla wnętrza.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


osiemnaście − 2 =