Jak powinna wyglądać dieta noworodka?

Narodziny dziecka to ogromne wydarzenie, które dosłownie wywraca świat do góry nogami. Rodzice pragną dać swojej pociesze wszystko co najlepsze, a przede wszystkim mają na uwadze jego właściwy rozwój, zdrowie i komfort. A do tego niezbędna jest odpowiednia dieta. Na czym powinna ona polegać?

Niezastąpiony pokarm – mleko mamy

W pierwszych miesiącach życia jedynym pokarmem, jaki może spożywać dziecko jest mleko. Najlepiej, jeśli jest to oczywiście mleko z piersi mamy. Laktacja nie zawsze jest łatwa i możliwa, ale należy dołożyć wszelkich starań, żeby dziecko jak najdłużej przyjmowało ten magiczny pokarm. Magiczny, z racji jego niezwykłych właściwości. Mleko mamy jest idealnie dopasowane do potrzeb maluszka i zaspokaja jego zapotrzebowanie na wszystkie wartości odżywcze. Jednocześnie nawadnia, dlatego nie jest konieczne podawanie noworodkowi wody. Wpływa także w znacznej mierze na odporność dziecka, zapobiega wielu chorobom i wspiera prawidłowy rozwój na wszystkich płaszczyznach.

Mleko modyfikowane – jak wybrać?

Karmienie noworodka piersią to najlepszy wybór, jednak zdarza się że nie jest to możliwe do zrealizowania. Co należy wówczas podawać dziecku? Mleko modyfikowane, o odpowiednim do jego wieku składzie i właściwościach. Dobrym wyborem będą choćby produkty ze strony https://polandfood.com.pl/new/index.php/pl/mleko-dla-dzieci. Decydując się na karmienie maluszka mlekiem modyfikowanym, warto wcześniej skonsultować się z pediatrą (to ważne szczególnie u alergików i dzieci z niską wagą urodzeniową). Istotny jest też sposób jego przygotowania – trzeba restrykcyjnie przestrzegać instrukcji podanej na opakowaniu.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


cztery × cztery =