Jak powinien być skonfigurowany komputer dla dziecka?

Szacuje się, że około 50% dwulatków miało kontakt z tabletem lub komputerem. Zdaniem ekspertów niekoniecznie jest to trend pozytywny. Warto pamiętać ,że rozpoczęcie przygody ze światem cyfrowym nie może być narzucane z góry przez rodzica. Każdego roku odsetek dzieci korzystających urządzeń elektronicznych wrasta i nie da się już tego zatrzymać. .

Pierwsze wirtualne kroki

Trzeba zaznajamiać dziecko z rozsądkiem i zgodnie z zaleceniami psychologów, tak aby oswajanie z nowoczesną techniką odbyło się bez szkody dla małoletnich. Przede wszystkim nie można zapominać o towarzyszeniu latorośli w procesie poznawania komputera. Wszystkie czynności należy wykonywać wspólnie i nie doprowadzać do sytuacji, w której siedzenie przed monitorem zastąpi kreatywne zabawy na świeżym powietrzu. Nie trzeba kupować oddzielnego komputera, ponieważ wystarczy wygospodarować wirtualne środowiska na sprzęcie, który był do tej pory dostępny w domu.

Bezpieczeństwo to podstawa

Wraz  z dobrodziejstwami nowoczesności idą w parze wszelkie złe aspekty związane z szeroko rozumianą cyberprzestępczością. Konfigurowanie komputera należy zacząć od założenia oddzielnego konta dla niepełnoletnich zarówno w aplikacjach, przeglądarkach jak i w pakiecie Microsoft Office 365 dla domu. Bez problemu można zainstalować specjalne programy, które pomogą w nadzorowaniu treści, z którymi będzie się stykać dziecko. Algorytmy zabezpieczą przed niechcianymi treściami, kontaktem z obcymi, korzystaniem ze sklepów internetowych, a nawet zablokują bajki, w których występuje przemoc.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


8 + jedenaście =