Jak odnowić taras?

Każdy taras po kilku latach nie wygląda już tak atrakcyjnie, jak na początku. Wynika to przede wszystkim z ekspozycji na zewnętrzne warunki atmosferyczne, silne nasłonecznienie, deszcze, mrozy, śnieg. Zależnie od tego z czego nasz taras jest wykonany, może dojść do gnicia desek, lub zszarzenia wierzchniej warstwy płytek. Czy da się coś z tym zrobić?

Czyszczenie ciśnieniowe

Wydaje się, że najlepszym wyjściem z sytuacji jest wykonanie porządnego czyszczenia ciśnieniowego. Polega ono na wykorzystaniu strumienia wody, który wydostaje się z ogromną prędkością ze specjalnej dyszy. Nieco przypomina to działanie myjki ciśnieniowej, jednak tutaj ciśnienie wody jakie się stosuje, jest jeszcze większe. Maszynowa renowacja tarasu najczęściej sprowadza się między innymi do tego. Jednak to nie wszystko, bo oprócz mycia ciśnieniowego można też wykonać czyszczenie za pomocą specjalnych szczotek. O szczegółach tego procesu można dowiedzieć się więcej na https://www.ideagarden.pl/maszynowa-renowacja-tarasu.

Zdzieranie brudu

Zanieczyszczenia przez lata przywierają bardzo mocno do powierzchni tarasu, powodując że nie wyczyścimy ich już w tradycyjny sposób. Powyżej opisane metody służą temu, by możliwe było zdarcie z powierzchni tego rodzaju brudu, kurzu i innych rzeczy. Tak naprawdę wierzchnia warstwa materiału jest niemal całkowicie zdzierana, niczym pilnikiem. Nieco trudniej jest z powierzchnią drewnianą, która nie była impregnowana ani zabezpieczana w żaden sposób. Jeśli bowiem doszło już do procesu gnicia, który wszedł do wnętrza drewna, trzeba będzie część desek po prostu wymienić na nowe.

Tekst przygotowany we współpracy z Idea Garden.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dziesięć + szesnaście =