Jak należy ubrać się na pogrzeb, aby wyglądać stosownie?

Pogrzeb jest smutną uroczystością, która wymaga powagi i skupienia. Bardzo ważne jest także to, aby wybrać odpowiedni strój, który podkreśli doniosły charakter tego wydarzenia. Warto dowiedzieć się, jakie ubranie wybrać na pogrzeb, aby wyglądać stosownie do okazji.

Jakie ubranie wybrać na pogrzeb?

Ubiór podczas pogrzebu wyraża solidarność z pogrążoną w smutku i żałobie rodziną. Jest także wyrazem szacunku dla osoby zmarłej. Najczęściej wybieranym kolorem na pogrzeb jest oczywiście czerń. Można jednak wybrać także inne kolory, ale ważne jest to, aby były one ciemne i stonowane. Można więc założyć strój w kolorze granatowym, grafitowym, brązowym, a także ciemnoszarym. Trzeba pamiętać, aby nie zakładać nic krzykliwego i przyciągającego uwagę. W przypadku kobiet idealnym strojem będzie sięgająca co najmniej do kolan sukienka lub eleganckie spodnie. Buty powinny zakrywać palce, a obcas nie powinien mieć więcej niż 7 cm. Mężczyźni mogą ubrać garnitur lub spodnie zestawione z koszulą. Uczcić pamięć osoby zmarłej można nie tylko strojem. Dobrym pomysłem będzie wiązanka pogrzebowa Kraków to jedno z wielu miejsc w Polsce, gdzie znajdziemy kwiaciarnie specjalizujące się w ich wytwarzaniu oraz sprzedaży.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


sześć + jeden =