Jak należy podawać suplementy diety dla psów?

Obowiązkiem każdego właściciela czworonoga jest dbanie o jego szczęście i zdrowie. W dużej mierze wpływ na to ma, jak wiadomo dieta, która powinna dostarczać psiakowi niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania wartości odżywczych. Zazwyczaj jednak dodatkowo powinno stosować się również suplementację, która pozytywnie wpłynie na sierść, wagę, czy stawy psa. Decydując się jednak na suplementację trzeba zapoznać się z informacjami, dla jakich psów jest ona przeznaczona, w jakim celu i do jakiej diety nadaje się jako uzupełnienie.

Dla psów na diecie Barf

Dieta Barf w tłumaczeniu „Biologically Appropriate Raw Food” oznacza surową dietę pozbawioną produktów przetworzonych oraz zbóż. Stosując tę metodą żywienia, podaje się mięso różnego pochodzenia oraz warzywa, które odgrywają tu istotną rolę w prawidłowym trawieniu, jako że posiadają dużą ilość błonnika. Warto też zdecydować się na dobre uzupełnienie diety Barf w postaci suplementu. Produkt tego typu powinien posiadać takie składniki jak m.in. spirulinę, chlorofil, wspomagający cały układ pokarmowy oraz immunologiczny, fikocyjaninę, która jest niebieskim składnikiem roślinnym, wspomagającym, chociażby pracę wątroby i nerek, czy kondycję skóry i sierści. Trzeba jednak dokładnie zapoznać się z porcjowaniem danego preparatu, gdyż jest to zależne oczywiście od wagi psa. Zazwyczaj jest to około 1 gram na każde 10 kilogramów masy zwierzaka, który podawany jest w postaci proszku. Poleca się również stosowanie tego typu suplementu w okresie wzmożonej aktywności psiaka.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


cztery × trzy =