Jak można poprawić zawieszenie we własnym samochodzie?

Zawieszenie to jedno z najważniejszych elementów samochodu, ponieważ łączy koła z resztą pojazdu. Przenosi ono siły, dlatego auto jest w stanie poruszać się po jezdni. Od jego prawidłowego stanu technicznego i zaawansowania konstrukcyjnego zależy w dużej mierze komfort poruszania się samochodem, a po części również jego wygląd. Jeżeli zawieszenie nie spełnia oczekiwań kierowcy, to można go poprawić korzystając z opcji tuningu. Co dokładnie można zrobić?

Sposób na poprawę zawieszenie w samochodzie

Zdecydowanie jednym z najlepszych rozwiązań jest gwintowanie zawieszenia, chociażby z pomocą firmy takiej jak https://lowride.pl/kategoria-produktu/zawieszenia/gwintowane-zawieszenia/ lub znajomego, ale profesjonalnego mechanika. Zawieszenie gwintowane w skrócie umożliwia obniżenie zawieszenia, korzystne usztywnienie pojazdu i lepsze spasowanie kół. Dzięki niemu auto prowadzi się dużo lepiej, a jednocześnie może spełnić oczekiwania wizualne właściciela. Cechą charakterystyczną tego typu zawieszenia są gwinty wykonane na zewnątrz obudowy amortyzatorów. Stąd właśnie wzięła się jego nazwa. Warto zaznaczyć, że można dokonać zmiany w wysokości zawieszenia i to w dowolnym momencie, za pomocą specjalnego klucza. W skład całego zestawu wchodzą bowiem nakrętki lub talerze, które służą do przesuwania sprężyny wzdłuż jej osi. Dzięki temu można obniżyć pojazd do pewnego poziomu, lub zachować standardową wysokość. To wszystko sprawia, że naprawdę warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem i w oparciu o nie zmodernizować swój samochód.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwanaście + trzynaście =