Jak leczyć bóle w klatce piersiowej – co mogą oznaczać?

Ból w klatce piersiowej może być objawem choroby, jak i niegroźnym przejawem gorszego samopoczucia czy stresu. Nie wolno go jednak lekceważyć, ponieważ nieleczony może stać się przyczyną wielu dolegliwości, w tym układów takich jak nerwowy, sercowo-naczyniowy, pokarmowy czy mięśniowo-szkieletowy. Może pojawiać się zarówno po lewej, jak i prawej stronie klatki piersiowej, w czasie wysiłku fizycznego oraz spoczynku. Jego większe natężenie występuje podczas kaszlu, oddychania czy przełykania. Może przyjmować formę dławicową, jak i opłucnową.

Wizyta u kardiologa, kiedy się na nią udać?

Bólu w klatce piersiowej nie wolno bagatelizować, ponieważ choroby układu krążenia są jedną z najczęstszych przyczyn zgonu. W związku z tym dolegliwości tego rodzaju należy bezzwłocznie skonsultować z kardiologiem, korzystając np. z oferty dostępnej na stronie internetowej przychodni https://familymedica.waw.pl/specjalisci/kardiolog-warszawa/. Oprócz konsultacji z lekarzem bardzo ważna jest także profilaktyka i prowadzenie zdrowego stylu życia. Przede wszystkim regularna aktywność fizyczna, zdrowa, dobrze zbilansowana dieta, jak i unikanie stresu oraz utrzymywanie bliskich więzi z rodziną czy przyjaciółmi.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


2 + piętnaście =