Jak łączyć kolor obicia mebli z resztą wnętrza?

Urządzając wnętrze, należy zadbać o jego spójny wygląd. W przeciwnym wypadku pojawi się nieład i chaos, co nie sprzyja dobremu samopoczuciu. W pomieszczeniach, w których brakuje harmonii łatwo się męczymy i trudniej koncentrujemy. Dlatego aranżując przestrzeń, zastanówmy się chwilę nad tym, jakie kolory, meble oraz dodatki, chcemy połączyć w danym pomieszczeniu.

Kolorowy akcent lub dopełnienie całości

Podczas urządzania wnętrz, wszystko zależy od naszych preferencji i upodobań. Jeżeli lubimy ekstrawagancję, to obicie mebli może stanowić barwny akcent i zwracające uwagę centrum naszego pomieszczenia. Chcąc zaszaleć, możemy postawić na kilka mebli z mocno kolorowym obiciem. Zestaw kanapa i fotele to świetny sposób na to, by uniknąć nadmiernego chaosu.

Kupując meble w np. żółtym lub czerwonym kolorze, postawmy na jasne, stonowane tło w postaci ścian i innych dodatków. Oczywiście nie oznacza to, że nie możemy mieć wazonów lub ramek na zdjęcia, tej samej barwy, której są nasze meble. Warto jednak zachować umiar, w łączeniu wyrazistych i intensywnych barw.

Jeżeli planujemy urządzić nieco bardziej stonowane i przytulne wnętrze, warto zainteresować się tkaniną Berlin, o której można przeczytać na https://www.toblen.pl/berlin/. Jej charakterystyczna faktura i raczej spokojna kolorystyka, pozwalają na większą zabawę z kolorowymi dodatkami, np. w postaci poduszek lub narzut. Meble, których obicie będzie w mało wyrazistych barwach doskonale sprawdzają się we wnętrzach o mniejszej powierzchni, mających służyć do relaksu i odpoczynku. Ciekawe może być wówczas dopasowanie obić, np. do dywanu lub reszty mebli.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


18 + 1 =