Jak funkcjonują domy opieki dla osób starszych?

Domy opieki dla osób starszych zaczynają być coraz bardziej popularnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy nie mają tyle czasu, aby poświęcić go na opiekę nad najbliższymi. Usługa ta sprawdza się najlepiej w dużych miastach i korzystają na tym dwie strony. Mamy pewność, że nasi najbliżsi mają nie tylko fantastyczną opiekę medyczną i lekarską, ale także rehabilitację i szereg innych zabiegów potrzebnych do utrzymania odpowiedniego stanu zdrowia. Dodatkowo, w domach opieki dla osób starszych zapewnia się także organizację czasu wolnego dla seniorów.

Jak ubiegać się o miejsce w domu spokojnej starości?

Na wstępie należy zrobić rozeznanie wśród dostępnych placówek w naszym rejonie. Domy spokojnej starości w Warszawie prześcigają się w ofercie dla seniorów, którzy będą u nich mieszkać. Oferują pełne pakiety rehabilitacyjne, konsultacje z najlepszymi specjalistami, a ponadto w ramach współpracy z ośrodkami kulturowymi, organizują także osobom starszym czas wolny.

Następnie musimy złożyć wniosek do Domu Pomocy Społecznej i skontaktować się z pracownikiem socjalnym, który przeprowadzi wymagany wywiad środowiskowy. Na jego podstawie, a także pozostałej dokumentacji ośrodek pomocy społecznej wydaje opinię na temat osoby ubiegającej się o miejsce.

Do dokumentacji należy dołączyć także zaświadczenie o dochodach, zaświadczenie z ZUS oraz opinię powiatowego zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności. Potem już pozostaje tylko czekać na decyzję. Pamiętajmy, że przy wyborze prywatnej placówki takich wymagań jest mniej, a dokumentacja ogranicza się do najpotrzebniejszych elementów.

Domy opieki w Warszawie Ursus to jeden z najlepszych wyborów w tej okolicy nie tylko ze względu na ciszę i spokój, ale także przede wszystkim dlatego, że możemy być pewni, iż nasi najbliżsi trafią w najlepsze ręce.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


jeden × 3 =