Jak elegancki nakryć do stołu?

Kiedy zapraszamy gości do naszego domu na uroczyste przyjęcie, to bardzo ważne jest, aby elegancko nakryć do stołu. Niestety wiele osób ma problem z tym, jak odpowiednio nakryć do stołu i często utrudniają w tym spożywanie posiłków gościom. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o odpowiednią oprawę stołu tak, aby wszyscy goście mogli poczuć zmysły i apetyt.

Jak elegancko nakryć do stołu?

Wcześniej czy później będziemy przed wyzwaniem, jakim jest uroczyste przygotowanie kolacji albo też obiadu. W dzisiejszych czasach bardzo dobrym rozwiązaniem jest wazon ze szkła, który nadaje nakryciu przyjazną atmosferę i pobudza emocje. Możemy tam wrzucić różnego rodzaju kwiaty, jakie tylko nam się podobają. Ważne aby były to kwiaty i świeże, które będą wydzielały z siebie odpowiedni aromat i zapach.

Już w dziewiętnastym wieku nastał zwyczaj dekorowania stołów do obiadu i wtedy zaczęto również używać indywidualnych sztućców do spożywania posiłków. Dzisiaj nie mamy z tym żadnych problemów, ponieważ możemy zakupić zestawy obiadowe, w których znajdziemy wszystko, co jest nam potrzebne. Zawsze jednak przed podaniem sztućców na stół powinniśmy zwrócić uwagę czy są czyste i dodatkowo przetrzeć je ściereczką.

Oczywiście, zanim zdecydujemy się na ułożenie sztućców, to najpierw powinniśmy odpowiednio przykryć stół obrusem najlepiej w kolorze białym, ale również dobre są kolory szarości oraz błękitu. W niektórych sytuacjach możemy zastosować obrus różowy, który również dobrze się komponuje na uroczystą kolację.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


czternaście − 12 =