Jak działają fotopułapki?

Fotopułapki wspierają ostatnio kamery zewnętrzne, nadzorujące posesję, teren budowy oraz różne miejsca, narażone na kradzież czy dewastację. Chociaż nierzadko nie jesteśmy świadomi ich egzystencje – spotkać je możemy na indywidualnych posesjach, w ogrodach, zagajnikach itp. Jakie zalety mają fotopułapki i gdzie warto je wykorzystać?

Fotopułapka – jak działa?

Najlepszą stroną fotopułapek jest to, iż mają swoje, wkomponowane napięcie, dzięki czemu są faktycznie wszechstronne. Większość z nich ma również przyłączony moduł GMS, pozwalający ową drogą przenosić nagrania oraz zdjęcia na telefon czy adres mailowy. Fotopułapki mają niejednokrotnie kształt małego opakowania, zatopionego maskowaniem. Zawiesić je można na drzewie, schować w krzewach czy postawić na budynku. Większość z tychże urządzeń przystosowanych jest do pracy w ekstremalnych warunkach pogodowych: nie straszny im deszcz, śnieg ani ogromne mrozy, podchodzące do -30°. Fotopułapka uruchamia się w ciągu dnia oraz w nocy pod naciskiem ujawnionego ruchu. Sprzęt można zaopatrzyć w bateryjki lub ogniwa słoneczne, jakie zapewnią samodzielne napięcie. Fotopułapki wysyłają zdjęcia za pomocą sieci GSM – jedynym wydatkiem, poza zakupem, jest systematyczne doładowywanie karty SIM, jaką należy umieścić w kamerce.

Gdzie warto zastosować fotopułapkę prywatnie?

Fotopułapka doskonale sprawdzi się przy zabezpieczaniu posesji, a dzięki swemu zasilaniu, można ją również postawić na posesjach letniskowych, przy ogródkach działkowych lub terenie budowy. Z fotopułapek korzystają również ogrodnicy oraz sadownicy, strzegąc się przed kradzieżami na plantacjach. Za pomocą tego sprzętu utrwalać można również wolno wypasające się bydło, dzieci, bawiące się w parku lub przydomowy parking.

Artykuł napisany we współpracy z Enexus – sklepem oferującym fotopułapki oraz kamery szpiegowskie.

Interesuje Ciebie mini kamera do szpiegowania? Sprawdź ofertę sklepu.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dziesięć − 10 =