Jak działa sortownia paczek?

Sortownia paczek to miejsce, w którym odbywa się sortowanie paczek odebranych przez kuriera. Są to zazwyczaj ogromne hale magazynowe zlokalizowane na obrzeżach dużych miast, do których bez problemu mogą dojechać samochody ciężarowe oraz busy. W sortowniach takich pracują zarówno ludzie, jaki i maszyny, których użycie zdecydowanie ułatwia i przyspiesza cały proces. 

Droga przesyłki kurierskiej od nadawcy do odbiorcy

Paczka rozpoczyna swoją drogę w momencie, gdy zostanie odebrana przez kuriera od nadawcy. Trafia do lokalnego punktu lub siedziby firmy kurierskiej zlokalizowanej w danej miejscowości. Tam następuje jej rejestracja i wprowadzenie do systemów. Następnie paczka trafia do głównej sortowni. Są one przenoszone do jej wnętrza ręcznie przez pracowników, jeśli dostarczone zostały na busach. Jeśli jednak paczki znajdują się na paletach, do ich transportu pomocne są wózki Agromech, które pozwalają na szybki transport sporej ilości towaru. Wewnątrz sortowni paczki są skanowane i rejestrowanie.

Następnie umieszcza się je na specjalnych taśmociągach, a komputer odczytuje zawarte na etykietach adresowych informacje i za pomocą specjalnych przesuwanych ramion lub zapadek kieruje ja na mniejsze taśmy zgodnie z miejscem przeznaczenia, do którego mają dojechać. Tak przesortowane przesyłki trafiają do pojemników, z których następnie są ładowane na samochody, które rozjeżdżają się po całym kraju. W ten sposób docierają do lokalnych oddziałów, skąd odbierane są przez kurierów obsługujących poszczególne rejony i docierają do nadawcy.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


10 − 5 =