Jak działa frytkownica beztłuszczowa?

Jeszcze do niedawna frytki kojarzyły się głównie z dużą ilością tłuszczu i pustych kalorii. Na rynku pojawiły się jednak urządzenia, za sprawą których ta pyszna przekąska jest bardziej pożywna i zdrowsza. Mowa oczywiście o frytkownicach beztłuszczowych. Jak działają takie sprzęty?

Działanie frytkownicy beztłuszczowej

Frytkownica beztłuszczowa, zamiast tłuszczu, do przygotowania frytek wykorzystuje gorące powietrze. Jej działanie można porównać do pracy piekarnika konwektorowego. Sprzęty beztłuszczowe wyposażone są w specjalny system, który szybko i równomiernie rozprowadza powietrze w ich wnętrzu. Dzięki temu frytki są dobrze wypieczone, a jednocześnie mniej kaloryczne.

Należy pamiętać, że ze względu na brak tłuszczu, frytki smakują nieco inaczej niż te smażone na oleju we frytkownicach gastronomicznych. Niemniej jednak, czas potrzebny na przyrządzenie przekąski jest w tym przypadku znacznie krótszy.

Zalety frytkownicy beztłuszczowej

Frytkownica beztłuszczowa pozwala na przygotowanie zdrowych i bardziej pożywnych potraw. Nie musimy więc odmawiać sobie zjedzeniu frytek, jeśli mamy na nie ochotę. Z uwagi na brak konieczności regularnej wymiany oleju, użytkowanie i co ważniejsze, czyszczenie takiego urządzenia jest bardziej komfortowe. Dodatkowo, nie wymaga ono również specjalistycznej konserwacji.
Dodatkowym atutem takiej frytkownicy jest możliwość przygotowania w niej zarówno frytek, jak i innych dań, w składzie których znajdują się mięsa czy warzywa. To powoduje, że zakupiony sprzęt można wykorzystać na wiele różnych sposobów.

Bogatą ofertę frytkownic znajdziesz w sklepie z wyposażeniem gastronomicznym – INTERIOR GASTRO.

Interesują Ciebie regały ze stali nierdzewnej do kuchni? Sprawdź ofertę sklepu.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


4 × pięć =