Jak działa dron

W ciągu ostatnich kilku lat jednym z najpopularniejszych, a zarazem najbardziej pożądanych urządzeń zaraz obok smartfonów, okazał się być dron, znajdujący coraz to szersze zastosowanie. Dron to statek powietrzny o kompaktowych rozmiarach, który może odbywać loty bez obecności załogi na pokładzie. Może być sterowany zarówno zdalnie, przez operatora, jak i automatycznie. Są to kluczowe informacje na jego temat. Na temat dronów warto jednak dowiedzieć się czegoś więcej, a przede wszystkim jak w ogóle taki działają.

Działanie dronów

Drony działają przez określony czas dzięki akumulatorom lub bateriom, które mogą mieć różne pojemności. Wznoszą się do góry i poruszają się we wszystkich możliwych kierunkach, a właściwy wpływ na sam lot ma przede wszystkim ilość śmigieł jaką posiada. W zależności od rodzaju, drony sterowane są za pomocą kontrolera, komputera, tabletu lub smartfona. Musi to być zazwyczaj sprzęt kompatybilny i działający na Androidzie lub iOS, czyli dwóch najpopularniejszych systemach operacyjnych. Niezależnie od odległości dron musi dobrze łapać sygnał.

Dlatego też w swoim wewnętrznym układzie posiada wzmacniacz sygnału wifi. Pomimo tego, każdy z nich w swoich parametrach ma określony zasięg maksymalny, który w zależności modelu może mieć wartość od kilkuset, jak w przypadku phantom 3, do nawet kilku tysięcy metrów w bardziej zaawansowanych jednostkach.

Co ciekawe, istnieje również możliwość zaprogramowania drona w taki sposób, aby sam przebył konkretna trasę, wykonując po drodze powierzone mu zadania. Odpowiedzialny za to układ sterowania, a więc serce drona, mieści się w jego kadłubie. W startowaniu i lądowaniu pomagają mu specjalne płozy, które jednocześnie chronią kamerę i zapobiegają jej obracaniu się wokół własnej osi.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


cztery + trzy =