Jak dopasować typ roweru do terenu, po jakim zamierzamy się poruszać?

Jednym z najbardziej wygodnych środków transportu pozwalającym sprawnie przemieszczać się zarówno w przestrzeni miejskiej, jak i na terenach górskich czy leśnych jest rower, Obecnie rowery stały się niezwykle popularne i korzystają z nich nie tylko profesjonalni sportowcy, ale również wielu amatorów. Użytkowanie roweru przynosi wiele korzyści, a oprócz wspomnianej szybkości poruszania się jest to m.in. możliwość zadbania o własną kondycję. Ze względu na liczne atuty z całą pewnością warto wyposażyć się w rower, lecz zanim podejmie się decyzję o jego zakupie, należy wiedzieć jak dopasować go do konkretnego terenu. Rowery dzielą się bowiem na wiele rodzajów, przeznaczonych do jazdy na określonych warunkach. Jak zatem wybrać odpowiedni model?

Rower – jak dobrać go do konkretnego terenu?

Chcąc wybrać właściwy rower, trzeba przede wszystkim znać charakterystykę przynajmniej kilku podstawowych rodzajów. Do poruszania się po mieście najlepszy będzie rower miejski, który jest przystosowany do jazdy wolnym tempem po mało zróżnicowanej nawierzchni, czyli na przykład po asfalcie czy kostce brukowej. Tego typu rowery idealnie nadają się do codziennych dojazdów do pracy czy szkoły. Są wygodne, ponieważ zwykle stosuje się w nich dobrze wyprofilowane kierownice i siodełka. Jeżeli chodzi o rower do wycieczek górskich i leśnych, to warto rozważyć zakup modelu MTB lub cross, który nabyć można w ofercie takiego sklepu online jak https://polskie-rowery.pl/sklep/kategorie/rowery-cross_id=9 – asortyment w takich punktach potrafi być bardzo wszechstronny. Pierwszy odznacza się solidną konstrukcją pozwalającą jeździć wyczynowo, natomiast drugi nada się na spokojne przejażdżki po drogach gruntowych. Na długie trasy po szosie najlepszy będzie z kolei rower szosowy, którego rama umożliwia przyjęcie sportowej pozycji, a tym samym osiągnięcie dużych prędkości, co z kolei ułatwia pokonywanie wielu kilometrów w krótkim czasie. Znając te rowery, można bez przeszkód znaleźć egzemplarz dla siebie.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


16 − szesnaście =