Jak dobrać odpowiednie oświetlenie do salonu z jadalnią?

Wybierając elementy dekoracyjne do mieszkania, zwykle skupiamy się na meblach i elementach ozdobnych jak zdjęcia, obrazy, poduszki czy wazony. Mało osób kojarzy, że oświetlenie również jest elementem dekoracyjny, jak i funkcyjnym. Sztuczne światło jest nam niestety potrzebne każdego dnia. Jednak może być też ładnym akcentem dekoracyjnym i sprawić, że salon z jadalnią będą wyglądać jeszcze ładniej.

Odpowiednie światło do potrzeb

Pokój dzienny bardzo często pełni kilka funkcji. Mamy tu kącik do odpoczynku i oglądania telewizji, czasem domowe biuro, miejsce zabaw dla dzieci i jadalnię. Dobrym oświetleniem można oznaczyć każdy kącik. Odwiedzając salon oświetleniowy, można znaleźć wiele rodzajów lamp. Nie tylko ze względu na ich sposób montażu, ale też na styl i moc oświetlenia, jakie mają dawać. Bez trudu więc znajdziemy kinkiety, górne światło czy lampy stojące. A gdy chcemy mieć bardziej oryginalne i nowoczesne oświetlenie również taśmy led, które można zamontować choćby przy półkach, na suficie lub przy zasłonach, aby dawały rozproszone, ale wciąż równomierne światło.

Ważne jest jednak oświetlenie nad stół w części jadalni. Dobrze jest zamontować światło górne, które będzie skierowane na blat. Oświetlenie go jest kluczowe, ponieważ nawet najładniej podane posiłki w mroku nie będą wyglądać apetycznie. Ponadto zawsze warto widzieć, co się je. Jeśli jednak nie możemy kupić żyrandola, który wisiał by nad stołem to warto koło niego postawić choćby lampę stojącą, która go doświetli jako dopełnienie już istniejących stałych punktów świetlnych.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


siedem + 10 =