Jak dobierać dodatki do domu?

Wybór odpowiednich dodatków wnętrzarskich oraz dekoracji do mieszkania to bardzo ważna kwestia, która często decyduje o finalnym efekcie wizualnym danej przestrzeni. Nie bez powodu mówi się, że dekoracje tworzą większość mieszkaniowego klimatu i dodają pomieszczeniom „duszy”. Jak wybrać takie dodatki, by idealnie spełniały one swoją rolę?

Pomysły na dekoracje codzienne i okolicznościowe

Jednym z najbardziej czasochłonnych zakupów, jeśli chodzi o dekoracje do wnętrza jest wybranie ozdób, które zawisną na ścianach poszczególnych, domowych pokoi. W salonach sprawdzą się ciekawe fototapety np. nawiązujące do klimatów widokowych i naturalnych oraz plakaty skandynawskie, które są dzisiaj modną formą dekoracji urozmaicającej wnętrza stylu minimalistycznego. Tego rodzaju plakaty mają za zadanie ożywianie ścian, ale i nadawanie im specyficznego nastroju. W pokojach dzieci mogą to być inspiracje bajkowe, a gabinecie domowym plakaty, które nawiązują do charakteru wykonywanej w domu pracy lub budzące pozytywne emocje i chęć działania.

W kategorii ozdób okolicznościowych świetnie sprawdzają się np. swieczniki swiąteczne – dostosowane do Świat Bożego Narodzenia czy Wielkiej Nocy, serwetki haftowane, szydełkowane formy przestrzenne czy nawet obrazki nawiązujące do danego wydarzenia. Dekoracje okolicznościowe wyjmuje się wyłącznie przy okazji określonego święta, dzięki czemu na ten czas mieszkanie zmienia nieco swój charakter, a jego domownicy bardziej odczuwają nastrój odpowiedni do wydarzenia.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


trzy × dwa =