Jak dbać o telefon, by działał jak najdłużej?

Obecnie większość ludzi posiada nowoczesny telefon, czyli smartfon, który służy im nie tylko do komunikowania się, ale również pracy i rozrywki. Jest to jednak urządzenie dosyć delikatne i wyposażone w zaawansowane komponenty, dlatego wymaga odpowiedniej troski. Podstawowym warunkiem utrzymania go dobrym stanie technicznym jest wyposażenie w wytrzymałe etui, skutecznie chroniące obudowę przed zniszczeniem, zarysowaniem czy obiciem. W sklepach znajdziemy mnóstwo różnorodnych case`ów zarówno do telefonów ze średniej półki, jak i tych najbardziej prestiżowych, takich jak choćby Samsung Galaxy Note 10.

W celu przedłużenia żywotności naszego smartfona należy w pierwszej kolejności nakleić na wyświetlacz szkło hartowane, ewentualnie folię ochronną. Najlepiej, jeśli taki produkt jest wykonany z poliwęglanu, ponieważ materiał ten bardzo skutecznie ochroni ekran przez zarysowaniem, pęknięciem czy nawet zalaniem. Poza tym niezbędne jest nałożenie na obudowę specjalnego etui. Pokrowce na telefon występują najczęściej w postaci silikonowych plecków, gumowych bumperów albo skórzanych kabur. W ten sposób optymalnie zabezpieczymy sprzęt przed konsekwencjami upadku na ziemię.

Pamiętajmy o właściwym użytkowaniu baterii

Odpowiedniej dbałości wymaga również bateria, która jest wrażliwa na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Nie zaleca się zatem używania smartfona w warunkach silnego mrozu i nadmiernego promieniowania słonecznego – wskazana jest natomiast temperatura pokojowa, czyli około 20 stopni Celsjusza. Telefon trzeba też trzymać z dala od wilgoci i nie pozostawiać go zbyt długo podłączonego do ładowarki, gdyż obniża to życie baterii (nigdy nie ładujmy jej do poziomu 100%). Ostatnim warunkiem jest korzystanie wyłącznie z oryginalnych części, jeśli którakolwiek z nich ulegnie zniszczeniu i będzie wymagała wymiany na nową.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


czternaście − dziewięć =