Jak dbać o konsolę?

Zakup konsoli oznacza zawsze długie godziny spędzone na dobrej zabawie. Niestety tego rodzaju urządzenie nie jest niezniszczalne ani bezawaryjne, dlatego należy o nie we właściwy sposób dbać, stosując się do konkretnych zasad. I to niezależnie od tego, czy chodzi o używane PS4 lub xbox, czy też zupełnie nowe, czyli prosto ze sklepu. Jedną z wymaganych czynności jest m.in. regularne, dokładne czyszczenie sprzętu z kurzu za pomocą specjalnego preparatu antystatycznego. 

Kilka podstawowych przykazań

Oprócz systematycznego czyszczenia konsoli, kluczowym elementem dbania o nią jest zapewnienie jej optymalnej wentylacji. Chodzi o to, aby w trakcie grania stała na oddzielnym stoliku i dodatkowo znajdowała się na podpórkach (minimum 15 cm wolnej przestrzeni po bokach i 3 cm od spodu). W ten sposób uchronimy ją przed nadmiernym nagrzewaniem się, co z pewnością wydłuży jej żywotność. Po drugie zaleca się co jakiś czas korzystanie z funkcji przedmuchiwania w celu usunięcia zalegającego w urządzeniu pyłu. Służy do tego przełącznik Power zlokalizowany na tylnej części obudowy (zwiększa moc wiatraków). Oprócz tego w razie wystąpienia jakiejkolwiek awarii konieczne jest odwiedzenie takiego miejsca jak profesjonalny serwis Xbox lub Play Sation. Samodzielna naprawa tego wrażliwego sprzętu nie jest bowiem zbyt rozsądnym pomysłem. Oto pozostałe wskazówki:

– nie należy wyłączać konsoli od razu po zakończeniu gry (zwłaszcza kilkugodzinnej), gdyż wewnątrz znajduje się mnóstwo gorącego powietrza; warto poczekać co najmniej 15 minut, by wiatraki uporały się z jego odprowadzeniem 

– po jakimś czasie od zakupu niezbędna jest wymiana pasty termicznej na model CPU/GPU

– zabronione jest kładzenie czegokolwiek na wierzchniej pokrywie urządzenia

– dobrze jest używać tzw. podkładki wibracyjnej

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


16 − piętnaście =