Jak często stosować peeling do ciała?

Peeling to ważna część pielęgnacji skóry całego ciała. Stosują go przede wszystkim panie, choć wskazany jest niewątpliwie również panom. Zwłaszcza jeżeli mają problemy z trądzikiem czy tłustą cerą. Jedną z najczęściej pojawiających się wątpliwości jest ta dotycząca częstotliwości powtarzania zabiegu.

Jak często stosować peeling?

Zasadniczo peeling stosuje się przynajmniej raz w tygodniu. Wiele zależy tu jednak od rodzaju konkretnego produktu, kondycji skóry, a nawet pory roku. Producenci na opakowaniach swoich wyrobów informują o sposobie oraz zalecanej częstotliwości ich stosowania. Warto jednak obserwować swoją skórę i w zależności od jej reakcji przeprowadzać poszczególne zabiegi. Specjaliści zachęcają, by regularnie sięgać po produkty takie jak anti ageing body sugar peeling. Dobrze złuszczają i przygotowują skórę całego ciała do nawilżenia balsamem bądź kremem.

Peeling na każdą porę roku

Latem warto robić peeling częściej, ponieważ skóra wymaga dodatkowego wsparcia, by chronić się przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Zimą zabieg ten można powtarzać rzadziej. Cera jest wtedy bardziej podrażniona i delikatna na skutek niskich temperatur. Wybierając kosmetyki z linii organic skin care, najrozsądniej sięgnąć od razu po komplet produktów. Ich połączone działanie przynosi lepsze rezultaty i skuteczniej odżywia skórę. O tę ostatnią należy dbać, ponieważ jest wizytówką każdego człowieka. Niestety to właśnie po niej najszybciej widać upływający czas. Dobry peeling, stosowany regularnie, pomoże zatrzymać proces starzenia skóry.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


1 + dwa =