Jak chronić skórę przed nadmiernym wysuszeniem?

Niejedna osoba zmaga się z nadmiernym wysuszaniem się skóry. Najczęściej problem ten tyczy się twarzy. Warto dowiedzieć się z czego to wynika i jak zapobiegać takiemu stanowi rzeczy.

Sucha skóra – zadbaj o odpowiednią dietę

Nie od dzisiaj wiadomo, że żywienie ma ogromny wpływ na wygląd ciała. Wiele osób zapomina lub też nie dba o to, by wypijać właściwą ilość wody codziennie – min. 1,5l. Zbyt mała dzienna dawka H2O skutkuje przesuszeniem cery. Tak samo staje się w wypadku regularnego picia alkoholu, szczególnie w dużych ilościach, a także palenia papierosów. Borykając się z taką dolegliwością, nie należy zapominać o spożywaniu sporej ilości owoców i warzyw, z przewagą tych drugich. Witamina A, kwasy omega-3 i omega-6, jod – dzięki tym wszystkim składnikom można zadbać o nawilżenie skóry od wewnątrz.

Wysuszona cera – korzystaj z odpowiednich kosmetyków

Czasem, pomimo dbania o właściwą dietę, problem suchej skóry może się utrzymywać. W takiej chwili pozostaje pielęgnacja kosmetykami dedykowanymi do walki z tą przypadłością. Warto wtedy stosować kremy do twarzy nawilżające i inne preparaty mające na celu poprawić kondycję naskórka. Takie produkty muszą być delikatne, ale także mieć intensywnie odbudowujące, odżywiające i nawilżające działanie. W okresie jesienno-zimowym należy pamiętać, żeby nie wychodzić z domu tuż po aplikacji takiego kosmetyku. Większość kremów wchłania się ok. 15-20 minut, a woda (która jest zawarta w składzie większości produktów do twarzy) w połączeniu z mrozem mogłaby jeszcze bardziej uszkodzić cerę.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


13 − sześć =