Idealne zabawki dla kotów

Bardzo często można spotkać się z opinią, że koty są samotnikami i nie wymagają większego zainteresowania ze strony właścicieli – zarówno pod kątem poświęcanego zwierzakowi czasu jak i szczególnego zapewniania mu atrakcji. Na szczęście właściciele kotów doskonale znają potrzeby oraz upodobania swoich czworonożnych przyjaciół i wiedzą, że opinia ta niewiele ma wspólnego z rzeczywistością.

Czego potrzebują koty domowe?

Wszystkie koty żyjące z człowiekiem, a szczególnie koty niewychodzące potrzebują warunków, w których mogą realizować swój łowiecki instynkt oraz potrzebę wspinania się na wysokości. Polowanie umożliwiają kotom różnego rodzaju zabawki, których zwykle pełno w każdym domu, w którym mieszka kot. Odpowiednio użyte przez właściciela specjalne wędki, myszki oraz piłki dają kotu możliwość polowania i tym samym znacząco podnoszą jego dobrostan psychiczny. 

W domu, w którym żyje kot nie może również zabraknąć odpowiedniego drapaka, a takowe znajdziemy chociażby na stronie https://pociechowo.pl/kot/drapak-dla-kota. Zasada jest jedna – im wyższy i im bardziej rozbudowany, tym lepszy dla naszych czworonożnych przyjaciół. Drapak stanowi swoisty plac zabaw, miejsce ciągłej eksploracji, wspinania się i zaspokajania również potrzeby przebywania na wysokości. Jak udowodniono, koty domowe, którym umożliwia się przebywanie na wysokościach odznaczają się dużą pewnością siebie, siłą charakteru i większą odpornością na stres. Jak sama nazwa mówi, drapak służy kotom również do drapania, podczas którego koty pozbywają się starej, wierzchniej warstwy pazurów, co ma kluczowe znaczenie dla zdrowia ich łap. Każdy właściciel kota, który nie wyposaży domu w drapak musi liczyć się z tym, że kot i tak znajdzie sobie miejsce do drapania, ale z tym już niestety wiązać się będą konkretne zniszczenia np. mebli

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


pięć × 2 =