Gdzie znaleźć pomoc przy ustalaniu opieki na dzieckiem?

Rozwód rodziców lub ich separacja jest zdarzeniem trudnym nie tylko dla samych zainteresowanych, ale całej komórki społecznej, jaką jest rodzina. Oczywiście najbardziej poszkodowaną w tej sytuacji osobą jest dziecko, które nie ponosi żadnej winy, ale musi dźwigać konsekwencje decyzji rodziców. Jeśli przyjmują oni wspólny front i starają się działać wspólnie dla dobra swojego potomka, to sprawa jest dużo prostsza i pozwala lepiej przejść przez ten trudny dla wszystkich okres. Rodzice mogą porozumieć się, w jaki sposób będą sprawować opiekę, ustalić wydatki i koszty ponoszone z tego tytułu oraz wkład obojga w wychowanie dziecka. Czasem jednak sprawa nie jest tak oczywista, a opieka nad dzieckiem staje się zarzewiem kolejnego konfliktu. Wtedy trzeba szukać pomocy u wykwalifikowanych specjalistów, którzy pomogą tę sprawę rozwiązać, możliwie jak najdelikatniej, i z korzyścią dla obu stron, a przede wszystkim uwzględniając potrzeby najmłodszego członka rodziny. Czy radca prawny oława lub z dowolnego miasta Polski, jest jedynym rozwiązaniem? Gdzie jeszcze można szukać pomocy?

Trudne decyzje po rozwodzie

Oczywiście wsparcia można szukać u prawnika, który z całą pewnością doradzi odpowiednie kroki prawne oraz warunki, jakie należy spełniać, by podjąć się opieki nad dzieckiem lub doradzi, w jaki sposób komunikować się z partnerem, by znaleźć porozumienie w tej kwestii. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z mediacji, która może odbyć się na życzenie osób zainteresowanych lub w trudnych przypadkach zostać zlecona przez sąd. Bezstronny mediator będzie podejmował próby jak między rodzicami ustalić kontakty z dziećmi wrocław to jedno z wielu miast, gdzie tego typu usługi są oferowane.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dziewiętnaście + cztery =