Funkcjonalne dodatki ogrodowe

Wiele osób posiadających domy jednorodzinne często decyduje się także na założenie ogrodu. Tego typu miejsce, jeśli jest dobrze i pomysłowo zaprojektowane, może się stać wspaniałą przestrzenią do wypoczynku i relaksu, a także spotkań w gronie rodziny i znajomych. W ogrodzie można również przygotowywać posiłki, np. weekendowe śniadania. Warto zapoznać się z ofertą estetycznych i funkcjonalnych dodatków, które doskonale uświetnią każde takie miejsce..

Meble i nie tylko

Podstawowymi elementami aranżacji omawianej przestrzeni są meble ogrodowe. W zależności od potrzeb i możliwości finansowych można wybrać różne zestawy składające się z krzeseł, stołów i stolików kawowych. Warto postawić na produkty z wysokiej jakości materiałów, meble są bowiem narażone na działanie niekorzystnych czynników, np. zmian temperatur, opadów deszczu, wilgoci czy brudu. Najczęściej wybierane tworzywa to impregnowane drewno, malowane proszkowo aluminium oraz metal – gwarantują one wytrzymałość i wysoką żywotność mebli ogrodowych. W ostatnich latach bardzo chętnie są także wybierane produkty z technorattanu, dostępne w szerokiej palecie kolorystycznej. Tworzywo to ma kilka kluczowych zalet, a do najważniejszych można zaliczyć nie porowatą strukturę (dzięki czemu nie chłonie wilgoci i brudu), odporność na odkształcanie i łamanie oraz dobre trzymanie koloru. Jeśli chodzi o inne dodatki, to z pewnością należy się zainteresować ozdobnymi i funkcjonalnymi lampami (zarówno stojącymi, jak i wiszącymi) oraz donicami z różnych tworzyw (polipropylenu, technorattanu czy gliny). Ciekawym pomysłem jest też siatka cieniująca, dzięki której w łatwy i tani sposób ochronimy posesję przed obcymi zwierzętami.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


szesnaście − jeden =