Formalności o których musisz pamiętać po śmierci bliskiej osoby

Śmierć bliskiej osoby to przykre wydarzenie, które wywołuje wielki smutek. W tym przykrym momencie, bliscy muszą zebrać się w sobie, aby zająć się załatwianiem formalności związanych ze zgonem. O czym należy pamiętać? Co należy załatwić po śmierci bliskiej osoby?

Organizacja ostatniego pożegnania

Koniecznością będzie nawiązanie współpracy z zakładem pogrzebowym, takim jak np. https://www.kulmapogrzeby.pl/. Tego typu firmy działają przez 24h/7. Można dzwonić do nich o każdej porze, aby zgłosić zgon i rozpocząć procedurę załatwiania pogrzebu. W zakładzie pracują pomocne osoby, które nie tylko pomogą w załatwianiu ostatniego pożegnania, ale pomogą również dopilnować odpowiednich formalności. Należy jednak mieć pojęcie o tym, jakie dokumenty będą wymagane po śmierci bliskiego.

Wymagane dokumenty

Rodzina zmarłego będzie musiała odnaleźć siły na to, aby załatwić poszczególne zaświadczenia:

– karta zgonu- wydana przez lekarza w szpitalu lub w momencie wezwania go do domu, jest to najważniejszy dokument bez którego nie zostanie wystawiony akt zgonu, jest on również potrzebny do tego, aby zakład pogrzebowy przewiózł ciało do kostnicy;

– akt zgonu – wystawiony w Urzędzie Stanu Cywilnego, zgon należy zgłosić w ciągu 3 dni.

Wśród innych formalności, jakie należy dopełnić można wymienić zasiłek pogrzebowy. Można o niego postarać się samodzielnie. Zdecydowana większość żałobników woli jednak poprosić o wsparcie zakład pogrzebowy. To z nim będą ustalane także wszelkie formalności, jeżeli chodzi o ostatnie pożegnanie.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


4 × 1 =