Faks – dlaczego warto korzystać z tego rozwiązania

Obecnie w wielu firmach nadal stosuje się tradycyjny faks, ponieważ przydaje się on na co dzień. Służy głównie do odbierania i przesyłania na znaczne odległości różnego rodzaju dokumentów oraz materiałów graficznych (poprzez linię telefonii stacjonarnej). Obecnie za jego pomocą wysyła się przede wszystkim ważne pisma urzędowe i bankowe w celu przyspieszenia wydania jakiejś decyzji albo zaświadczenia. Dodajmy, że świetną alternatywę dla fizycznego urządzenia stanowi tzw. wirtualny faks, będący usługą dedykowaną stricte dla biznesu. 

Oszczędność czasu i pieniędzy

Zwykły faks powoli odchodzi do lamusa, gdyż wymaga zakupu dosyć kosztownego sprzętu łącznie z drukarką i skanerem, a także podłączenia do konkretnej linii telefonicznej (co zajmuje trochę czasu). Jakby tego było mało, generuje spore koszty eksploatacyjne i ze względu na konieczność wykorzystywania w nim papieru negatywnie oddziałuje na środowisko naturalne. Dlatego też coraz więcej firm decyduje się na wspomniany już faks wirtualny. Jest on dostępny przez okrągłą dobę –  zarówno w formie konta prepaid, jak i w ofercie abonamentowej. Działa w oparciu o nowoczesną technologię VoIP, polegającą na przesyłaniu danych przy użyciu protokołu IP. Wystarczy załączyć jakiś zeskanowany dokument w specjalnym panelu (norma to format PDF), a następnie podać dokładny numer faksu osoby odbierającej. Oto kluczowe korzyści wynikające ze stosowania takiego rozwiązania:

– nie trzeba inwestować w drogą maszynę,

– użytkownik ma swobodny wgląd w całą historię wysłanych oraz odebranych plików,

– przesłanie pojedynczego dokumentu kosztuje zaledwie około 5 groszy,

– lepsza i bardziej sprawna współpraca z kontrahentami i instytucjami państwowymi.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwa × dwa =