Escape room dla dzieci i walory edukacyjne

Escape roomy od kilku lat robią prawdziwą furorę. Od kiedy wprowadzono tę formę zabawy, ma ona coraz szersze grono zwolenników. Pokoje zagadek mają nawet swoich stałych bywalców. Poszukują oni mocnych wrażeń, a przy okazji treningu dla mózgu. Na co dzień nie mamy sposobności do przeżycia tego rodzaju przygód. Również dzieci mogą być uczestnikami tej zabawy – skoro mowa o cenie escape room nie jest ona zbyt wysoka, a wrażenia z niej są rewelacyjne. Dziecko podczas pobytu w takim miejscu musi szybko rozwiązywać zagadki. Uczy się więc pokonywania trudności, które na pewno spotka w dorosłym życiu. Nieprzewidziane zdarzenie czy szybkie podejmowanie kluczowych decyzji to coś, co z pewnością ich spotka w czasie zabawy.

Zagadki dla najmłodszych

Specjalnie stworzony escape room dla dzieci zawiera specjalne zagadki przygotowane z myślą o najmłodszych. Powszechnie wiadomo, iż umysł najlepiej przyswaja wiedzę, kiedy jest aktywny. Niestety nasz system edukacji nadal nie nadąża za tą wiedzą, męcząc uczniów koniecznością wykonywania żmudnych zadań. W escapie roomie jest zupełnie inaczej – nauka odbywa się poprzez zabawę. To nie lada gratka dla każdego dziecka. 

Umysł i ciało to jedność

Co ważne, zadania mogą być zarówno umysłowe, jak i manualne. Po serii trudnych dla mózgu zagadek przychodzi czas na zajęcie fizyczne, polegające na przestawianiu przedmiotów w konkretne miejsca. Rozwija się zatem zarówno umysł dziecka, jak i jego sprawność fizyczna. Taka zabawa szybko się nie znudzi, a kilkadziesiąt minut spędzonych w escape roomie będzie świetnie wykorzystanym czasem.

 

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


piętnaście + jedenaście =