Elektryzujące się włosy – jak je ujarzmić?

Elektryzujące włosy to problem, który jest najbardziej dotkliwy zimą – po zdjęciu czapki nasza fryzura może nie wyglądać zbyt elegancko. Bywa to uciążliwe i denerwujące, zwłaszcza dla kobiet. Przedstawiamy sposoby, które mogą okazać się pomocne w ujarzmieniu elektryzujących się włosów.

Włosy pod kontrolą

Bardzo ważne jest, by nasze włosy były odpowiednio nawilżone. Przesuszone i zniszczone mogą być bardziej podatne na elektryzowanie. Dlatego bardzo ważna jest właściwa pielęgnacja, by wyeliminować ten problem. Przy wyborze kosmetyków należy wybierać te, które mają działanie nawilżające. Dobrym rozwiązaniem są również spraye lub odżywki z funkcją antystatyczną – zawierają składniki, które wygładzają włosy i przeciwdziałają elektryzowaniu. Są one na tyle bezpieczne, że nie powodują nadmiernego przetłuszczania się.

Znanym sposobem na pozbycie się uciążliwego problemu może być płukanie włosów zimną wodą. Zabieg wykonywany po każdej kąpieli sprawi, że łuski włosa będą zamknięte, przez co jest wygładzony i mniej podatny na elektryzowanie. Bardzo ważne jest znalezienie odpowiedniego grzebienia lub szczotki, które będą dostosowane do naszych włosów. Najlepsze są te, które posiadają naturalne włosie, szeroki rozstaw zębów oraz wykonane z surowców naturalnych, takich jak np. masa rogowa lub drewno. Podczas codziennej pielęgnacji warto zrezygnować z suszenia pasm suszarką, a do prostowania świetnie sprawdzi się prostownica z jonizacją. Funkcja ta chroni przed nadmiernym puszeniem się fryzury oraz elektryzowaniem.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


16 + 18 =