Elegancja w modzie miejskiej

Miejski styl życia i jego tempo często wpływają na nasz ubiór. Niejednokrotnie pracujemy w dużych korporacjach lub małych, prywatnych biurach, które mają określony dress code. Na szczęście moda w tym zakresie jest ostatnio bardzo łaskawa i np. sportowe buty, których kilka lat temu nikt by nie założył do eleganckiego płaszcza, są teraz na porządku dziennym. Oficjalny ubiór nie musi już oznaczać garsonek jak też garniturów, zapiętych pod szyję koszul oraz niewygodnych butów.

Równie dobrze w klimacie miejskiej elegancji sprawdzą się ołówkowe spódniczki z jeansu połączone z elegancką koszulą i sneakersami lub bardziej casualowy garnitur nie wymagający towarzystwa krawata. Oczywiście musimy pamiętać, by nie przesadzić. Pozostawmy w naszym stroju pewne bardziej oficjalne elementy, chodzi przede wszystkim o utrzymanie odpowiedniego balansu między luźną nonszalancją i reprezentacyjnym wizerunkiem wymaganym przez pracodawcę.

Miejska elegancja na co dzień

Strój codzienny rządzi się odrobinę innymi prawami, nie mamy w tym przypadku sztywnych reguł nałożonych przez regulamin firmy i możemy odrobinę puścić wodze fantazji. W poprzednich sezonach zaczęto przykładać dużą wagę do stroju domowego. Dzisiaj stare, rozciągnięte dresy wyrzucamy, a zastępujemy je ich kolorowymi, welurowymi wersjami, które znajdziemy np. na https://pauzza.pl/sklep/odziez/dresy/welurowe. Nawet gdy niespodziewanie odwiedzą nas znajomi, nie będziemy zakłopotani brzydkim strojem. Korzystając z najnowszych trendów w zakresie garderoby domowej, poczujemy się dużo lepiej we własnej skórze.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


cztery + jedenaście =