Ekologiczne kosmetyki – dlaczego warto je stosować?

Kosmetyki ekologiczne wyróżniają się tym, że są bezpieczne dla skóry i włosów. Nie wpływają negatywnie na nie i nie zakłócają zachodzących w nich naturalnych procesów. Naturalne kosmetyki są tworzone głównie z produktów o roślinnym pochodzeniu (ekstrakty ziołowe, roślinne i olejki eteryczne) oraz minerałów.

Naturalne kosmetyki i ich wpływ na skórę oraz włosy

Już wiadomo, że kosmetyki ekologiczne nie wyrządzają krzywdy zdrowiu, ale co jeszcze można o nich powiedzieć? Nie działają skrajnościowo. Ani nie natłuszczają, ani nie przesuszają naskórka i głowy. Natomiast pobudzają do przywrócenia ich naturalnych funkcji – do wytworzenia odpowiedniej ilości tłuszczu oraz do potrzebnego poziomu nawodnienia i nawilżenia. To jest duży plus ekologicznych kosmetyków. Pobudzają do działania, ale nie pracują za skórę i włosy. Niestety sztuczne produkty do twarzy i włosów często zamiast tylko być bodźcem dla organizmu, wykonują pracę za niego. Wtedy funkcjonowanie niektórych narządów zostaje zanurzone i kosmetyk zamiast pozbyć się jakiegoś problemu, jeszcze go wzmacnia.

Skład kosmetyków naturalnych również powinno się pilnie sprawdzać. Nie w poszukiwaniu konserwantów czy barwników, ale by upewnić się, że nie żaden ze składników naturalnych nie wywoła u nas reakcji alergicznej. Chociaż zazwyczaj zdarza się, że alergenem jest barwnik lub konserwant, to w każdym przypadku trzeba zachować czujność. 

Świetną marką oferującą ekologiczne kosmetyki do włosów jest Davines. Jej produkty mają mnóstwo różnych działań, np. wzmacniające, wygładzające i podkręcające skręt. Warto zadbać o dobrą kondycję włosów stosując sprawdzone kosmetyki na rynku.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


jeden × jeden =