Dwa kontrastujące motywy w dekoracji okna i wnętrza

Każdy chce, aby jego mieszkanie czy dom było urządzone jak najlepiej. Musi wywierać wrażenie na gościach, a jednocześnie pozwalać domownikom funkcjonować w komforcie. Wybierając najmocniejsze w tym sezonie trendy, szybko może się okazać, że nasze mieszkanie przestało być modne. Dlatego też do aranżacji trzeba podejść z głową. Nawet jeśli podobają nam się najnowsze kierunki mody, to powinniśmy wprowadzić do mieszkania tylko elementy, które można szybko zmienić w razie potrzeby i sprawić, że mieszkanie znowu będzie wyglądać świeżo. Bardzo dużo osób zapomina, jak dużą rolę w aranżacji całego wnętrza odgrywa ozdoba okien. Oczywiście kupujemy zasłony i firanki, ale najczęściej robimy to na samym końcu. Tymczasem dzięki nim całe pomieszczenie może wyglądać spójnie.

Aranżacja okna jako elementem projektowania wnętrza

Tutaj można naprawdę przebierać wśród motywów, kolorów, wzorów i tekstur, komponując dekoracje okienne, które wyglądają bardzo spójnie i nie przyciągają wzroku na pierwszy rzut oka. Alternatywnie postawić można na kontrastujące ze sobą elementy. Dużo osób kupuje firanki panelowe, ponieważ są one eleganckie, często też zdobione ażurami i modnymi wycięciami. Same w sobie są bardzo klasyczne, ale gdy dodamy do nich zasłony we wzory np. kwiatowe i roślinne, które są teraz bardzo modne, aranżacja okna stanie się prawdziwym dziełem sztuki. Połączenie eleganckich firan z frywolnymi wzorami na pewno zostanie zauważone. Z drugiej strony nie gryzie się i nie sprawia, że chcemy coś zmienić.

Także sam materiał zasłon może być ciekawym kontrastem dla firan, a w tym miejscu możemy znaleźć zasłony metrażowe, które można wykorzystać na wiele sposobów https://magdalena24.pl/szycie/zaslony-metrazowe. Jeśli mamy lekkie, woalowe firany, zestawiając z nimi grube kotary, uzyskamy również efekt kontrastu. Wybierając ciemny zamsz, wprowadzimy bardziej elegancki, zmysłowy, a nawet eklektyczny klimat do wnętrza. Jeśli całe mieszkanie jest jasne lub ciemne (ale nie kolorowe), dodając taką kotarę, wprowadzimy element zaskoczenia i ożywimy okolice okna. Wtedy nie musimy dodawać już wielu kolejnych dekoracji w innych miejscach.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


11 − pięć =