Dobry i spokojny sen – o czym należy pamiętać?

Sen to element dnia, bez którego poprawne funkcjonowanie organizmu jest niemożliwe. Nocny wypoczynek pozwala na regenerację, koncentrację w ciągu dnia, reguluje metabolizm, a w przypadku najmłodszych wpływa również na tempo wzrostu. Dlatego tak ważne jest, by zapewnić sobie odpowiednie warunki do snu, a składa się na nie wiele czynników, o których zazwyczaj nie myślimy. Przede wszystkim warto zacząć od przygotowania pomieszczenia. Dobrze, by było one zaciemnione, jak również wyciszone. Istotna jest także rama łóżka i dosyć twardy materac, ponieważ na miękkiej powierzchni nasze ciało wbrew pozorom nasze ciało nie odpoczywa równie dobrze. 

Pościel – ważniejsza niż się wszystkim wydaje

Czynnikiem, który często bagatelizujemy, jest pościel. Zazwyczaj w sklepie z akcesoriami do wnętrz koncentrujemy się na tym, by poszewki pasowały do koloru ścian i ogólnego wystroju, niestety nie jest to najlepszy tok myślenia. Materiał, który przez całą noc ma kontakt z naszą skórą, musi być dostosowany do warunków atmosferycznych. Najlepiej sprawdza się pościel bawełniana w różnych wariantach, dostępna pod tym adresem internetowym https://nyks.pl/posciel/bawelniane/160×200. Latem dobrze egzamin zdadzą modele cienkie tego produktu, a zimą grubsza flanela podnosząca zdecydowanie komfort cieplny. Naturalny surowiec zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza, która zapobiegnie nadmiernej potliwości. Dobrze dobrane poszewki oraz inne elementy tej łóżkowej układanki sprawią, że rano będziemy wstawać wypoczęci i zrelaksowani z nową energią na cały dzień.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwa × 5 =