Do czego na co dzień mogą być wykorzystywane termowizory?

Termowizory to optoelektroniczne urządzenia, które wykorzystują temperaturowe promieniowanie podczerwieni. Dzięki niemu możliwe jest wykrywanie ciepła różnych obiektów, nawet w znacznych odległościach. Głównie kojarzone z myślistwem mają znacznie więcej zastosowań niż się może wydawać. Do czego na co dzień przydają się termowizory? 

Termowizory w codziennym życiu 

Liczba zastosowań termowizorów w postaci kamer termicznych liczy setki różnych obszarów. Bywają bardzo przydatne w komunikacji, gdzie poprawiają zakres widzenia i pozwalają wyśledzić przeszkody na trasie. Sieć czujników obrazowych przydaje się również w diagnostyce przemysłowej. Termowizory znajdują zastosowanie w nowoczesnej robotyce w postaci automatów wojskowych i cywilnych. Nie można zapominać o pracy policji i straży, gdzie kamery termiczne przydają się tam, gdzie występuje ograniczona widzialność. 

Termowizory w myślistwie

Termowizory znalazły też szerokie zastosowanie w myślistwie. Specjalne ich wersje można znaleźć na stronie https://celowniki24.pl/strona-glowna/626-celownik-termowizyjny-pard-sa-19-lrf-v2.html. Nowoczesne wersje celowników pomagają wykryć zwierzynę i mieć ją pod kontrolą przy okazji większych odległości. Wykrywają ciepło w promieniu nawet kilometra. Najbardziej przydatne bywają w nocy, choć poprawiają również widoczność w dzień. Nowoczesne wersje termowizorów myśliwskich pozwalają na płynną i cichą pracę, bez efektu zamrażania jak to bywało w starszych modelach. Dzięki nowym i cichym rodzajom przycisków pozwalają na zmianę parametrów bez odstraszania zwierzyny. 

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


2 − dwa =