Dlaczego warto używać żeli antybakteryjnych?

Żel antybakteryjny to nic innego jak gęsta substancja przeznaczona do dezynfekcji skóry dłoni bez konieczności używania wody ani mydła. Warto mieć go zawsze przy sobie – zarówno w pracy czy szkole, jak i na wycieczce. Pamiętajmy jedynie o tym, aby wybrać produkt posiadający odpowiedni atest, gdyż jest to gwarancja bezpieczeństwa i skutecznego działania. Dobrej jakości żel kupimy między innymi na https://neness.pl/plyn-antybakteryjny-antywirusowy-dezynfekcja-odkazanie

Uchroń się przed szkodliwymi zarazkami 

Żele antybakteryjne pozwalają utrzymać higienę na optymalnym poziomie, a ich głównym zadaniem jest zmniejszenie liczby bakterii oraz wirusów na skórze dłoni. Dzięki temu skutecznie zabezpieczamy się przed zakażeniem, które może prowadzić do różnego typu groźnych schorzeń i chorób. Większość z nich posiada charakter oralno-fekalny, a do najważniejszych zaliczamy biegunkę, shigellozę, a także salmonellę. Co istotne, mogą one stanowić realne zagrożenie nie tylko dla naszego zdrowia, ale nawet życia. Żelu warto używać zawsze po załatwieniu potrzeby fizjologicznej w toalecie czy dotykaniu przedmiotów w pracy lub sklepie – najlepiej jednak robić to regularnie co najmniej kilka razy w ciągu dnia.

Czas mycia rąk za pomocą omawianego produktu powinien wynosić minimum 30 sekund, co wynika z faktu, że działanie substancji o właściwościach biobójczych nie jest wcale natychmiastowe. Przy okazji należy pamiętać o tym, aby dotrzeć nawet do najtrudniej dostępnych miejsc na dłoniach, takich jak choćby przestrzenie pomiędzy palcami czy delikatne opuszki palców.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


16 − 3 =