Dlaczego warto się zdecydować na druk książki w technologii cyfrowej?

Od kilkunastu lat w Polsce wyjątkowo popularna jest nowoczesna technologia druku cyfrowego. Wykorzystuje się ją powszechnie w branży poligraficznej oraz wydawniczej, w tym zwłaszcza do przygotowywania rozmaitych książek – np. beletrystycznych, dokumentalnych, technicznych czy przyrodniczych. Podstawowe zalety to w tym przypadku atrakcyjna cena i bardzo krótki czas trwania całego procesu. Profesjonalne usługi w zakresie drukowania cyfrowego znajdziemy w ofertach wielu firm, jak np.: https://www.totem.com.pl/druk-cyfrowy/cyfrowy-druk-ksiazek.

Rozwiązanie ekonomiczne i nie tylko

Druk cyfrowy książki różni się od tradycyjnego (czyli offsetowego) głównie tym, że tekst jest przekazywany w postaci danych informatycznych i od razy przenoszony na papier, co gwarantuje znacznie szybszą realizację danego projektu. Jednocześnie uproszczona procedura przekłada się bezpośrednio na wyraźnie mniejsze koszty, co dla wielu firm i osób prywatnych jest ogromnie istotnym atutem.

Inna kluczowa zaleta omawianego druku to możliwość bezproblemowego wykonania niskiego nakładu – nawet w liczbie kilku egzemplarzy. Klient nie ponosi przy tym dodatkowych strat finansowych, ponieważ wszystko odbywa się w programie komputerowym i nie ma konieczności przygotowywania fizycznej formy. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że mamy tutaj do czynienia z dużą oszczędnością papieru, co wpływa na niską produkcję makulatury (ochrona środowiska naturalnego). Na koniec warto jeszcze wspomnieć o opcji dowolnego rozplanowania kolorowych stron ze zdjęciami czy ilustracjami na wyznaczonych miejscach w książce. Nie trzeba ich bowiem wykonywać na tym samym urządzeniu co strony czarno-białe.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


3 × dwa =