Dlaczego warto regularnie badać wzrok?

W dzisiejszych czasach narząd wzroku jest narażony na różne wady. Częste i długotrwałe korzystanie z telefonów czy komputerów sprawia, że oczy stają się przemęczone. Jak zatem zadbać o wzrok?

Najczęstsze wady widzenia

Badanie ostrości wzroku jest jednym z najbardziej podstawowych, a zarazem najistotniejszych w profilaktyce oka. Wady refrakcji, czyli ostrości widzenia to najczęstsze schorzenia wzroku. Wśród młodzieży najczęściej pojawia się krótkowzroczność – w okresie dojrzewania, gdy organizm w szybkim tempie się rozwija. Z kolei z wiekiem, gdy oczy się kurczą, może pojawić się dalekowzroczność lub starczowzroczność, objawiająca się problemami z czytaniem.

Badanie refrakcji oka oraz widzenia obuocznego oferuje https://medaroptyk.pl. Aby zachować ostrość widzenia należy regularnie badać narząd wzroku – przynajmniej raz na dwa lata. Osoby z wadami lub chorobami oczu powinny jednak robić to częściej – co roku lub zgodnie z zaleceniami okulisty.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


czternaście − dwanaście =