Dlaczego warto budować obiekty przemysłowe z płyt warstwowych?

​​Jednym z funkcjonalnych rozwiązań stosowanych obecnie w branży budowlanej są płyty warstwowe. Wykonuje się z nich powszechnie przede wszystkim obiekty typowo użytkowe, takie jak choćby przestrzenie magazynowe, hale produkcyjne, sklepy, chłodnie, areny sportowe czy warsztaty motoryzacyjne. Wspomniane materiały są cenione głównie za doskonałe właściwości użytkowe. Dodajmy, że w stawianiu rozmaitych konstrukcji z płyt warstwowych specjalizuje się m.in. firma z siedzibą w Gliwicach, którą znajdziemy na http://www.mardan.pl/.

Oszczędność czasu to dla większości inwestorów prawdziwe wybawienie

Płyty warstwowe są elementami samonośnymi i mogą z powodzeniem pełnić rolę przegród ściennych bądź dachowych, a także termoizolatorów. Ich wykorzystanie przy budowie wielkopowierzchniowego obiektu przemysłowego wyraźnie skraca cały proces (co przekłada się jednocześnie na optymalizację kosztów). Wynika to z faktu, że płyty występują w formie gotowych komponentów, które wystarczy umiejętnie zamontować na stalowym szkielecie. W tym kontekście duże znaczenie ma również możliwość ekspresowego powiększenia budynku i łatwego wyposażenia go np. w bramę garażową – i to przy zachowaniu pierwotnych walorów estetycznych. Kolejne niewątpliwe zalety płyt warstwowych to zaskakująca odporność na szkodliwe działanie ognia, a także dobra izolacyjność akustyczna oraz termiczna. Dotyczy to w szczególności modeli z rdzeniem poliuretanowym i wełnianym. Jakby tego było mało, omawiane materiały są bezproblemowe w łączeniu i tanie w eksploatacji. Koszt wykonania metra kwadratowego powierzchni z ich udziałem wynosi średnio około 400-450 złotych.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


cztery × 1 =