Dlaczego ubrania z lnu sprawdzają się lepiej od tych z innych materiałów?

Do wyboru ubrań podchodzimy coraz bardziej świadomie, zwracając dużą uwagę na jakość materiałów, z których zostały wykonane. Szukamy tkanin naturalnych, które będą przyjazne dla naszej skóry. Nie będą jej podrażniały, lecz pozwolą jej oddychać. Szczególnie ważne jest to latem. Wraz ze wzrostem temperatur, coraz trudniej jest nam dobierać ubrania tak, by łatwiej znosić upały i nie tracić komfortu. Mierząc się z tym problemem, powinniśmy zwrócić uwagę na ubrania lniane.

Len – antybakteryjny i przewiewny materiał

Len jest materiałem antyalergicznym i antybakteryjnym, dzięki czemu jest bezpieczny dla każdego rodzaju skóry. Wykonane z niego ubrania mogą być noszone przez alergików oraz osoby o bardzo wrażliwej skórze. Jest także materiałem bardzo dobrze przepuszczającym powietrze oraz cechującym się wysoką higroskopijnością czyli chłonnością. Ma to duże znaczenie latem, gdy nasza skóra poci się pod wpływem wysokich temperatur. Len pochłaniając nawet sporą ilość wilgoci, nie przylepia się do ciała i pozostaje komfortowy w noszeniu.

Lniane ubrania pomagają także chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych, ponieważ nie przepuszczają promieniowania UV. Dobrze odbijają również ciepło, dzięki czemu mogą przynieść ulgę osobom nieprzepadającym za upałami. Przyjmuje się, że nosząc ubrania lniane, odczuwamy temperaturę niższą o około 4℃, niż osoby wybierające bawełnę. Dlatego w letnich miesiącach doskonałym wyborem są koszulki, sukienki, szorty czy piżamy wykonane z tego materiału. Warto zwrócić uwagę na spodenki lniane classic, dostępne na stronie https://illetto.com/spodenki-classic. Doskonale sprawdzają się, zapewniając nam komfort podczas nocnego odpoczynku, ale dzięki stylowemu wyglądowi mogą także uzupełniać letnie, swobodne stylizacje.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


5 × dwa =