Czym ogrodzić posesję?

Po ukończeniu budowy domu zazwyczaj dajemy sobie chwilę oddechu na nabranie nowych inspiracji. W kolejce czekają na nas kolejne ważne zadania – między innymi ogrodzenie posesji. Siatka ogrodowa to jeden z najpopularniejszych i zarazem najtańszych sposobów. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że nie wygląda ona zbyt pięknie.

Ze względu na stosunkowo niską estetykę nie jest zazwyczaj stosowana od przodu, a z tyłu budynków. Doskonale za to sprawdzi się w otoczeniu zieleni. Może odgradzać nasze drzewa i inne krzewy oraz zabezpieczać przed okoliczną zwierzyną.

Coś eleganckiego

Na przeciwległym biegunie znajdują się ogrodzenia kute, czyli stalowe. Te z kolei są niezwykle eleganckie. Znakomicie będą wyglądały na posesjach urządzonych w stylu nowoczesnym. Stal impregnowana w procesie produkcyjnym będzie odporna na wilgoć oraz mróz. Dzięki temu nie będziemy mieli potrzeby dodatkowej pielęgnacji ogrodzenia. Trzeba tylko wcześniej zorientować się, czy była ona podczas produkcji zaimpregnowana.

Stylowe są też ogrodzenia murowane z cegieł. Tutaj potrzebować będziemy daszków dwu-spadowych, lub cztero-spadowych. Ochronią one płot przed wilgocią, a dodatkowo będą pełnić funkcję estetyczną.W różnych wariantach są one dostępne na https://mikulska.pl/6,daszki/

Bliżej natury

Płoty drewniane z pewnością sprawią wrażenie obcowania z naturą. Podobnie jak w przypadku stali – należy je zaimpregnować, by drewno wytrzymało w dobrym stanie co najmniej przez kilka lat. Innym wariantem będą żywopłoty. Możemy zastosować na przykład tuje, które świetnie nadają się się do tej roli.

Tekst napisany we współpracy ze sklepem Mikulska.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


trzy − trzy =